Remont łazienki a muszla klozetowa

muszle klozetowe

Osoby stojące przed koniecznością dokonania remontu łazienki wiedzą, że jest to dosyć kosztowna inwestycja, mająca jednak starczyć na lata. Nic zatem dziwnego, że wszelkie elementy armatury łazienkowej, jak na przykład muszle klozetowe, wybierane są po długotrwałym namyśle i porównaniu wielu dostępnych na rynku sklepowych opcji.

Muszle klozetowe – jak wybierać?

Przede wszystkim należy zastanowić się, jakiego rodzaju pomieszczeniem ma być remontowana łazienka. W jakim stylu chce się ją urządzić, jaka kolorystyka będzie tam dominować? Najbardziej uniwersalne i najczęściej w związku z tym wybierane są białe muszle klozetowe, jednak osoby marzące o innym kolorze także znajdą coś dla siebie. Różne bywają też kształty muszli – od okrągłych, poprzez owalne i prostokątne. Ważne, aby pasowały do pozostałych elementów, które znajdą się w łazience. Do klasycznej muszli klozetowej można również wybrać niebanalną deskę. Ciekawym pomysłem są tu deski transparentne, zdobione np. w kwiatowy wzór.

Wersja wisząca czy wersja stojąca?

Na rynku znaleźć można oba warianty, jednak w ostatnich czasach chętniej nabywane są modele podwieszane. Nie należy mieć obaw, że taka muszla się zarwie – odpowiednio zamontowana powinna udźwignąć nawet do 400 kilogramów. Dzięki ukryciu mechanizmu spłukującego zajmuje – optycznie – mniej miejsca niż jej wersja stojąca. W przypadku jego awarii nie trzeba kuć ścian, a jedynie zdjąć zakrywającą go obudowę.


Tags: