Mozaika szklana – jaką wybrać do łazienki?

mozaika szklana

Mozaika szklana to świetny sposób na wykończenie ścian lub podłóg w łazience. Różnorodność dostępnych na rynku wzorów i kolorów sprawia, że można zaaranżować to pomieszczenie w każdy możliwy sposób. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mozaiki? Jak dopasować ją do łazienki?

Mozaika szklana w łazience – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jakie wady?

Jedną z wad mozaiki szklanej w łazience może być fakt, że lepiej nie używać jej na podłodze, zwłaszcza w miejscach często używanych. Ma ona bowiem skłonności do zarysowań. Natomiast ogromną zaletą modnych mozaik szklanych jest ich niebywała różnorodność. Przyjmują wszelkie kolory, kształty, a nawet faktury. Na rynku dostępne są zarówno modele matowe, jak i połyskujące. Bez problemu można znaleźć mozaikę z dodatkiem brokatu. Zaletą z praktycznego punktu widzenia jest niewielka nasiąkliwość tego materiału, co sprawia, że idealnie pasuje do ścian w łazience. Poza tym, jest odporna na środki chemiczne. To niezwykle ułatwia dbanie o czystość.

Jaką mozaikę wybrać do łazienki?

W nowoczesnych wnętrzach z powodzeniem można zastosować połyskującą mozaikę w ciemnym szarym kolorze. Jedyne, o co należy wtedy zadbać, to odpowiednie doświetlenie tego pomieszczenia. Jeśli w łazience panuje angielski styl, świetnie sprawdzi się biała mozaika lub taka w delikatne, prawie niewidoczne wzory. Dobrze zaprezentuje się także połączenie beżowego z czernią. Można zdecydować się na mozaikę złożoną nawet z kilku kolorów, zbliżonych do siebie lub zupełnie różnych.


Tags: