Jakie lustro wybrać do niewielkiej łazienki w bloku?

lustra łazienkowe

Mieszkania w bloku często mają jedną wadę – niewielką łazienkę. Malutkie pomieszczenie nie daje zbyt dużego pola do popisu. Czasem ciężko ustawić w nim meble i zmieścić wystarczającą wannę. Jest jednak sposób na to, żeby optycznie dodać pomieszczeniu rozmiarów. To rozwiązanie uwielbiane przez projektantów wnętrz. O czym mowa? Oczywiście o lustrach do łazienki. Zasada mała łazienka=wielkie lustra jest zdecydowanie obowiązująca.

Dlaczego lustro do łazienki powiększa wnętrze?

Za pomocą lustra łazienkowego z Eksperci Łazienek można naprawić niewłaściwe proporcje w łazience. Złudzenie, które tworzy się przez zawieszenie tego przedmiotu w odpowiednim miejscu, potrafi znacząco oszukać ludzkie oko. Odbicie w lustrze powoduje, że optycznie tworzy się nowa przestrzeń. Lustra mogą być zawieszone na frontach szafek i nad umywalką. Umieszczenie ich w kilku miejscach nie będzie przesadą. Oprócz luster można także zastosować połyskujące elementy, które dodatkowo odbiją światło i wpłyną pozytywnie na wygląd pomieszczenia.

Jakie lustra łazienkowe wybrać do małego pomieszczenia w bloku?

Mogą być to lustra bez ramy. Warto wybrać duży model, nawet taki, który sięga do sufitu. Taka lustrzana tafla na ścianie jest praktyczna – można się w niej przejrzeć od stóp do głów. Poza tym, spełni swoje zadanie, czyli optyczne powiększenie wnętrza. Świetnie sprawdzi się także lustro po środku ściany na całej jej długości. To również praktyczne rozwiązanie. Lustra w ramie mogą się idealnie zaprezentować we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Wystarczy wybrać wysoki, ale węższy model ze złotym obramowaniem.


Tags: